Bubinga č. 28, 31 x 45 x 135 mm

Neohodnoceno

Tvrdé dřevo růžové barvy, v některých případech i s rudým žilkováním, na soustružení, střenky nožů, výrobu dekoračních předmětů apod.

Dostupnost Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
18.6.2024
Kód: TDBUB028
112 Kč 92,56 Kč bez DPH
Bubinga č. 28, 31 x 45 x 135 mm
Neohodnoceno
Doprava zdarma
Doprava zdarma
při nákupu nad 3500 Kč
Doručení po celé EU
Doručení po celé EU
doručujeme po celé evropě
Tisíce výdejních míst
Tisíce výdejních míst
díky rozsáhlým způsobům doručení

Bubinga č. 28

(Guibourtia demeusei, Guibourtia pellegriniana, Guibourtia tessmannii)
31 x 45 x 135 mm

Uvedená fotografie je ilustrační
Dřevo je určené k dalšímu zpracování, proto některé hrany nemusí být k sobě přesně kolmé, či roviny vzájemně rovnoběžné.
Udané rozměry jsou minimální, mohou být i nepatrně větší.

Popis

Bubinga je tvrdé a velice odolné dřevo, pochází ze západní tropické Afriky, vyskytuje se v jižní Nigérii, Kamerunu, Rovníkové Guinei, Gabonu a Kongu. Jádrové dřevo je růžovočervené až tmavě červenohnědé, může mít i fialové nebo rudé žilkování. Bělové dřevo je jasně ohraničené, bývá bílé až světle hnědé. Vlákna jsou rovná nebo zvlněná, má jemnou až střední texturu s mírným přirozeným leskem. Póry jsou střední velikosti, bez specifického uspořádání.

Vlastnosti

Dřevo bubingy je velmi odolné vůči vnějším vlivům i dřevokaznému hmyzu. Po vysušení je tvarově stálé. Dřevo je tvrdé, středně až velmi pružné, má výjimečný poměr pevnosti k hmotnosti. Má velice líbivou barvu, některé druhy mají i jedinečnou kresbu. Dřevo bubingy se podobá palisandru, proto se často používá i jako jeho náhrada.

Opracování

Jedná se o tvrdé, ale celkově snadno opracovatelné dřevo. Dobře se lepí, soustruží i dokončuje. U kusů se zvlněnými vlákny může při hoblování docházet k jejich zatrhávání. Při přibíjení a šroubování se doporučuje předvrtávat. Nechá se vyleštit do zářivého lesku a jemného povrchu. 

Použití

  • nábytek
  • dekorační předměty
  • soustružení
  • dřevěné šperky
  • dýhy
  • intarzie
  • desky lavic a stolů
  • podlahy, schodiště, obložení
  • náhrada palisandru

CITES

Tři druhy dřeviny Guibourtia jsou uvedeny na seznamu II Cites, který reguluje mezinárodní obchod s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin. Jedná se o Guibourtia demeusei, Guibourtia pellegriniana a Guibourtia tessmannii. Více o CITES.

Bezpečnostní upozornění

Tropická dřeva mohou být toxická nebo způsobovat různé alergie. Při opracování se také vytváří jemný dřevěný prach, který může být příčinou řady dalších zdravotních potíží. Proto se při práci se dřevem doporučuje používat respirátory a další ochranné pomůcky.  

Další dřevěný materiál

Další dřevo na vaše projekty naleznete v kategorii Tropické dřevo nebo Ostatní dřevo.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bubinga
Záruka: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: