Návody a postupy

Návody a postupy vycházející převážně z námi realizovaných zakázek při výrobě truhlářských prvků historických objektů, či z našich dalších zkušeností při vykonávání truhlářského řemesla.

truhla_18

Výroba dřevěné truhly

V této fotosérii Vám ukážeme výrobu jednoduché dřevěné truhly. Jedná se o jednoduchou truhlu ze smrkové spárovky, která bude sloužit na odkládání předmětů. Rohové spojení je na přání zákazníka tvořeno ručně vysekávanými ozuby.

Číst více ⟶

obloukova_okna_19

Výroba obloukových oken

Fotosérie z výroby kopií původních oken do budovy v historickém centru města. Jedná se o dubová oblouková špaletová okna ven a dovnitř otvíravá na zděnou špaletu s ozdobnou klapačkou a jednoduchá okna dovnitř otvíravá

Číst více ⟶

skrinky_15

Skříňky z masivu

Přinášíme Vám další fotosérii tentokrát z výroby skříněk z masivu. Doufám, že pro Vás bude téma zajímavé.

Číst více ⟶

volska_okna_19

Volská okna pro zámeckou střechu

V této fotosérii Vám ukážeme výrobu volských oken pro zámeckou střechu.

Číst více ⟶

16

Volská okna pro starý kamenný dům

V této fotosérii Vám ukážeme výrobu volských oken pro střechu starého kamenného domu.

Číst více ⟶

dvere

Svlakové dveře

V této fotosérii se podíváme na výrobu svlakových dveří přesně podle existujících dveří, které však již pro jejich silné poškození nelze restaurovat či renovovat.

Číst více ⟶

dlata_19

Jak na dláta?

Dláta jsou jednoduché řezací nástroje, uváděné do pohybu tlakem ruky, úderem paličky nebo úderem kladiva, sloužící k opracování dřeva.

Číst více ⟶

brousky

Broušení dlát a hoblíků

První, co byste měli umět, než začnete cokoliv dělat, je naučit se brousit dláto, broušení nože hoblíku je obdobné, jen je o něco širší.

Číst více ⟶

navody-na-obsluhu

Návody na obsluhu strojů

Tyto návody slouží jen ke studijním účelům či pro soukromé potřeby vlastníků uvedených strojů. Neslouží ke kopírování nebo dalšímu šíření a ani ke komerčním účelům.

Číst více ⟶