O nás

Proč Truhlaříme.cz

Naše vášeň a naše proč je jednoduché: Dřevo nás baví, a dřevo je náš život. Chceme dál předávat naše hluboké zkušenosti, zejména v oblasti práce s dřevem, a stát se oporou pro všechny tvůrce a nadšence, kteří chtějí sdílet naši vášeň. Tato láska k dřevu nás pohání každý den a rozšířila se i na jiná tvůrčí řemesla, jako je nožířství.

Jak to děláme

S více než generací zkušeností v truhlářství jsme truhláři s dlouholetou praxí. Historie naší firmy sahá až do roku 1928, kdy začal náš děda, Josef Paul, svoji truhlářskou kariéru. Od té doby jsme se stali váženými řemeslníky s pevnými kořeny. Naše činnost byla znovu obnovena v roce 1991, a od té doby jsme se postupně vypracovali k tomu, čím jsme dnes.

deda_jitkov

Náš děda Josef Paul

list_vyucni

Výuční list z r. 1928

vysvedceni

Tovaryšské vysvědčení z r. 1928

Co děláme

Dnes se nadšeně snažíme pro vás vyhledávat a nabízet to nejlepší. Naše vášeň pro dřevo a řemesla nás vedla k tomu, abychom přinášeli nejen truhlářské práce, ale také špičkové produkty, které vám pomohou dosáhnout vašeho potenciálu. Vyloženě nás baví hledat a získávat nové a kvalitní produkty do našeho e-shopu, zejména takové, které nejsou moc běžné, nebo jsou něčím velmi zajímavé (převážně ruční nářadí, tropické dřevo a další neobvyklé materiály). Čím je produkt zajímavější z našeho pohledu, tím více se jeho získáním zabýváme.

Naše vize zůstává stejná

Být pro vás inspirací a partnerem na vaší řemeslné cestě. Společně se můžeme ponořit do světa řemesel a objevovat nekonečné možnosti tvorby. Jsme tu, abychom vás podpořili v každém kroku a přinášeli vám neustále něco nového

Nožířství

Vlastně jsme i nožíři. Pro soustružení dřeva si sami vyrábíme spoustu speciálních řezných nástrojů a nářadí – soustružnických nožů, dobře se orientujeme v nástrojových i rychlořezných ocelích a jejich tepelném zpracování, proto jsme naši nabídku rozšířili i o materiály pro výrobu nožů a kalení.

Spolupráce

Rádi také uvítáme spolupráci s vámi, pokud nám můžete nabídnout zboží, materiály či služby, které náš sortiment doplní nebo dále rozšíří - neváhejte nás kontaktovat.

Truhlářské kurzy

Naše činnost se rovněž prolíná s truhlářskými kurzy a kurzy soustružení dřeva. Jsme tu, abychom vám pomohli zdokonalit své dovednosti a objevit nové techniky. Tyto kurzy jsou součástí naší nabídky, kterou neustále rozšiřujeme.

ucastnici

Truhlářský kurz

zakazka

Zakázková výroba

soustruzeni

Kurz soustružení dřeva

Děkujeme, že jste součástí naší příběhu a doufáme, že nás budete doprovázet na naší cestě dál, teď i prostřednictvím našeho online obchodu, který vám usnadní získání všeho, co potřebujete pro vaše řemeslné projekty.